19 Mart 2012 Pazartesi

festina lente

çabukkkkkk. çabuk olun, acele edin. bakın ben nasıl da hızlı hızlı yazıyorum hayata yetişiyim diye. o kadar acele yani. hemen hemen hemen. çabuk çabuk çabuk. hayat çok hızlı valla. bakın size hayatın hızla aktığına baharın geldiğine inandırmak için yemin ederek 10 sn daha kaybettim.
vermem gereken 7 kilo, çevirmem gereken bisiklet pedalı, tamamlamam gereken kitap/lar, makaleler, oğlumla oynamam gereken oyunlar, hazırlamam gereken dersler, temizlemem gereken ev, asmam gereken çamaşırlar vs için o kadar koşturmam lazım ki. alice'deki tavşancık gibi geç kaldım, geç kaldım modunda oradan oraya koşuyorum. geç kalma telaşıyla kafam dağılıyo, iş verimim düşüyo bi taraftan.
ama geç kalmışlık, işleri yetiştirememe duyguları, çok iş üstlenme, kafada plan üstüne plan kurma gibi alışkanlıklarımla daha da artıyor. bahar daha bi azim veriyor. doğduğum ay. doğduğum güne yaklaştıkça içimdeki kurtlar daha bi hareketleniyor. hareketlendikçe de işler yerinde saymaya başlıyor. kitapta 1 sayfa bile ilerleyemiyorum. yarım kilo bile veremiyorum.
kalp atışlarımı yavaşlatıp, sakin sakin yapmalıyom bu işleri; y a v a ş y a v a ş y a v a ş y a v a ş...

6 yorum:

 1. Ege kuzusu kocaman olmuştur kesin. Çok uzak kaldık Altınım :/ Panikledikçe daha anlamlı oluyor ama sanki zaferler? {Yazar burada yumurta kapıya dayanmadan iş yapamamaya dayanarak yorum yapmaktadır.} :)

  YanıtlaSil
 2. evacım,
  ege büyüdü koca adam oldu valla. evlenmeye karar verdi hatta :)))
  ama sen de büyümüşsün hem de çok. çizimlerine bayıldım. gerçekten acayip bi gelişme gördüm.
  yumurta kapı meselesi panikleme ama aynı zamanda sallamama meselesi derin bünyemde. bilmiyorum gidişat nolcak.
  öperim

  YanıtlaSil
 3. Kayınvalide olacaksın yani eheh :) Ben büyüdüğüm cidden :) Ne zamanlarım olmuştu peheheyyy biliyosun... Çizim konusunda Temmuz'dan sonra daha büyük hamleler yapıcam :) Aynı hallerdeyiz sanırım bu ara şu panikleme kısmında :) Ben de kocamaaaağğğğn öperim seni :*

  YanıtlaSil
 4. acele ediyoruz, hayatımıza heyecan kattıkça daha güzel oluyor gerçekten de sonucunda beklenilenler

  YanıtlaSil
 5. evacım,
  temmuzu bekleyelim o zaman heyecanla. bakalım nolucak!

  YanıtlaSil

bu yazıyla ilgili diyecek bi şeyin varsa çekinme buyur, içine atma, hastalık bulursun sonra benden söylemesi: